Anasayfa / Haber / Torba Kanun Teklifi Meclis’te Kabul Edilerek Yasalaştı

Torba Kanun Teklifi Meclis’te Kabul Edilerek Yasalaştı

Sponsorlu Bağlantılar

Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ile 100 Milletvekilinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verdiği “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” ve Bakanlar Kurulu tarafından Meclise sevk edilen “Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” birleştirilerek oluşturulan, komisyonlardaki görüşmeleri tamamlandıktan sonra 3 Temmuz 2013 Çarşamba günü Meclis Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanan Torba Yasa teklifi, 12 Temmuz 2013 Cuma günü görüşmeleri tamamlanarak yasalaştı.

Bu torba yasayla şimdiye kadarki birçok torba yasadan farklı olarak Genel Kurulda önemli ölçüde değişikliğe uğradı ve çok fazla konuda düzenleme yapıldı. Söz konusu Cumhurbaşkanı tarafından onaylanıp Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra, bir iki maddesi istisna tüm maddeleri aynı gün yürürlüğe girecek.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Torba Kanunla Hangi Konularda Düzenlemeler Yapıldı? başlıklı yazıda yer almaktadır. Bu nedenle söz konusu yasayla yapılan değişiklik ve düzenlemelere burada tekrar değinilmemiştir.