Anasayfa / Haber / Üç Çocuk İçin Getirilecek Teşvik Netleşiyor

Üç Çocuk İçin Getirilecek Teşvik Netleşiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizdeki nüfus artış hızının yavaşlaması, özellikle de Ülkemizin geleceği için genç nüfusun azalması, yaşlı nüfusun artması, buna bağlı olarak da birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi nüfusun yaşlanması riskinin ortaya çıkması üzerine, Hükümet bu riski ortadan kaldırmak için çocuk sayısı artışını teşvik etme kararı almıştı. Bu doğrultuda, uzun zamandır ailelerde çocuk sayısını üçe çıkarmak için bazı teşvikler getirileceği haberleri çıkmaktaydı. Nihayet üç çocuk için getirilecek teşvik netleşmeye başladı.

Ercan Baysal imzasıyla Star Gazetesi’nde bu gün yer alan habere göre;

Hazırlanan pakette doğum öncesi ve sonrası uzun süreli izin, yarı zamanlı çalışma, sigorta priminin devletçe karşılanması, nakit desteği ve evlilik teşviki gibi teşvikler yer alıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan üç çocuk formülünü destekleyecek çalışma ile kadınlar hem çalışma hem de aile hayatında aktif rol alacak. Çeşitli alternatiflerin yer aldığı pakete göre kadınlara esnek çalışma modeli getirilecek. Doğum öncesi ve sonrası uzun süreli izin, yarı zamanlı çalışma, sigorta priminin devlet tarafından karşılanması, nakit desteği, evlenmenin teşvik edilmesi gibi teşvikler getirilecek.