Anasayfa / Haber / Vergi Levhasını İnternetten Alma Süresini Kaçırmayın

Vergi Levhasını İnternetten Alma Süresini Kaçırmayın

Sponsorlu Bağlantılar

Gelir ve Kurumlar Vergisi mükellefleri tarafından, vergi beyannamelerinin verilmesinin ardından vergi levhası Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) bilgi işlem sistemi tarafından beyannamelerde yer alan bilgilere göre oluşturularak mükellefin vergi dairesi hesabına aktarılacak ve internet üzerinden (www.gib.gov.tr) 2 Haziran 2014 günü 24.00’e kadar alınabilecek olup, konuya ilişkin olarak İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın bir duyuru yayımladı.

Duyuruda; Vergi Levhası, Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi Yıllık Beyannamelerinin verilmesinden itibaren 31-Mayısa kadar alınacağı, bu yıl 31 Mayısın tatile rastlaması nedeniyle vergi levhalarının 2 Haziran 2014 günü saat 24.00’e kadar alınabileceği belirtildi.

Duyuruda ayrıca vergi levhalarının bulundurulması gereken yerler belirtildi. Söz konusu duyuruya Oda’nın internet sayfasından (http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/) ulaşabilirsiniz.

Öte yandan vergi levhasının artık SGK için de önemli olacağını SGK İşkolu Kodu Belirlerken Artık Vergi Levhasını Esas Alacak başlıklı yazımızda belirtmiştik.