Anasayfa / Soru - Cevaplarla Sosyal Güvenlik / Uzun Vadeli Sigorta Kolları Soru ve Cevaplar / Yaşlılık Aylığı Bağlandıktan Sonra Aylıklarını Kestirerek Tüm Sigorta Kollarına Tabi Çalışanların Bu Çalışmalarını Bıraktıktan Sonra Aylıklarında Herhangi Bir Değişiklik Olacak mıdır ?

Yaşlılık Aylığı Bağlandıktan Sonra Aylıklarını Kestirerek Tüm Sigorta Kollarına Tabi Çalışanların Bu Çalışmalarını Bıraktıktan Sonra Aylıklarında Herhangi Bir Değişiklik Olacak mıdır ?

Sponsorlu Bağlantılar

SORU 90– YAŞLILIK AYLIĞI BAĞLANDIKTAN SONRA AYLIKLARINI KESTİREREK TÜM SİGORTA KOLLARINA TABİ ÇALIŞANLARIN BU ÇALIŞMALARINI BIRAKTIKTAN SONRA AYLIKLARINDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLACAK MIDIR ?

CEVAP 90– Bu kapsamda çalışanlar için ikinci çalışma tamamlandıktan ve tekrar aylık talebinde bulunulmasından sonra aylıkları yeniden hesaplanacaktır.

Bu hesaplama; emekli aylıklarının kesilmesinden sonra aylıklara yapılan artış oranlarının uygulanmasıyla bulunacak miktarın, ikinci çalışma süresi için tüm çalışmaların (her iki dönem) bu dönemde geçmiş gibi hesaplanacak aylık miktarının bu dönemde geçen sürenin toplam süreye oranlanmasıyla bulunacak miktarla toplamından oluşacak şekilde yapılmaktadır.