Anasayfa / Soru - Cevaplarla Sosyal Güvenlik / Uzun Vadeli Sigorta Kolları Soru ve Cevaplar / Yaşlılık Aylığı Bağlandıktan Sonra Sosyal Güvenlik Destek Primine Tabi Çalışanların Bu Çalışmalarını Bıraktıktan Sonra Aylıklarında Herhangi Bir Değişiklik Olacak mıdır ?

Yaşlılık Aylığı Bağlandıktan Sonra Sosyal Güvenlik Destek Primine Tabi Çalışanların Bu Çalışmalarını Bıraktıktan Sonra Aylıklarında Herhangi Bir Değişiklik Olacak mıdır ?

Sponsorlu Bağlantılar

SORU 89– YAŞLILIK AYLIĞI BAĞLANDIKTAN SONRA SOSYAL GÜVENLİK DESTEK PRİMİNE TABİ ÇALIŞANLARIN BU ÇALIŞMALARINI BIRAKTIKTAN SONRA AYLIKLARINDA HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLACAK MIDIR ?

CEVAP 89– 4/a ve 4/c kapsamında sosyal güvenlik destek primi ödeyenlerin aylıkları kesilmediğinden ve ikinci çalışmaları için de emeklilik primi alınmadığından, bunların ikinci çalışmalarını terketmeleri halinde aylıklarında herhangi bir değişiklik olmayacak, yani ikinci çalışmaları emekli aylıklarını hiç bir şekilde artırmayacaktır.

4/b sigortalıları için de ikinci faaliyete son verildikten sonra, aylıklarından her ay yapılan % 15 kesinti kalkacaktır.