Anasayfa / Haber / 11 Bin Kişiyi Kapsayan Yeni KEY Listesi Yayımlandı

11 Bin Kişiyi Kapsayan Yeni KEY Listesi Yayımlandı

Sponsorlu Bağlantılar

5664 sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanun uyarınca 24 Temmuz 2013 tarihli ve 28717 (Mükerrer) sayılı Resmî Gazete’de; 372 kurumdan, 11 bin 747 kişiyi kapsayan yeni bir Konut Edindirme Yardımı (KEY) hak sahipleri listesi yayımlandı ve ödemeler aynı gün itibariyle başladı. Bu yeni liste kapsamında toplam 4 milyon 843 bin TL ödeme yapılacak.

Ödemelerde T.C. kimlik numarasının ibrazı istenecek.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin hazırladığı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahipleri Listesine http://www.keyodemeleri.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Öte yandan, ilan edilen listelerdeki bilgilerinde hata veya eksiklik tespit edilenlerin, hatalı ve eksik bilgilerin düzeltilmesi ve tamamlanması için, evrakları ile birlikte 31/12/2012 tarihi mesai bitimine kadar kendi kurumlarına yazılı olarak başvurmaları gerekiyordu, artık bu süre dolduğundan herhangi bir itiraz kabul edilmeyecek. Yapılan itiraz ve başvurular üzerine veya resen ilgili kurum ve kuruluşlarca düzeltilen ve tamamlanan bilgiler ise belirli aralıklarla en son 31/12/2013 tarihine kadar yayımlanacak.