Anasayfa / Haber / Mobil Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmete Girdi

Mobil Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmete Girdi

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce Türkiye genelinde SGK’nın insansız Sosyal Güvenlik Merkezi kuracağını “SGK İnsansız Sosyal Güvenlik Merkezleri Kuracak” başlıklı haberimizde belirtmiştik. SGK’nın geçtiğimiz günlerde hizmete açtığı ‘İnsansız Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM)’, Kurum Başkanı Yadigar Gökalp İLHAN tarafından Cebit Bilişim Eurasia Fuarı’nda tanıtıldı.

Mobil SGM aracının tanıtımında konuşan Gökalp İlhan, SGK olarak kamuda e- devlet uygulamalarının yüzde 62’sini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını, SGK’nın e-devlet uygulamalarını etkin bir şekilde kullanarak vatandaşa sunulan hizmetlerin hızını ve kalitesini artırdığını ifade etti.

SGK’nın geçtiğimiz günlerde ‘İnsansız SGM’leri hizmete açtığını hatırlatan Gökalp İlhan, İnsansız SGM’lerin kalabalığın yoğun olduğu merkezlere konuşlandırıldığını ve bu sayede hizmet alımı için sırada beklemenin önüne geçmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Konuşmasının ardından Gökalp İlhan, Mobil SGM aracının açılış kurdelesini keserek, gazetecilere ve konuklara aracın tanıtımını yaptı.

Başkan Gökalp İlhan Mobil SGM aracının tanıtımının ardından SGK standını gezerek, Hizmet Sunumu Genel Müdürü Adem Onar’dan bilgi aldı.