Anasayfa / Haber / Yeni Konut Edindirme Yardımı (KEY) Listesi Açıklandı

Yeni Konut Edindirme Yardımı (KEY) Listesi Açıklandı

Sponsorlu Bağlantılar

5664 sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanun uyarınca ilk hak sahipleri listesi 27/07/2008 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ve ilk ödemeleri de 28/07/2008 tarihinde başlayan Konut Edindirme Yardımı (KEY) ile ilgili olarak, bir çok kez Resmi Gazete’de yayımlanan KEY hak sahipleri listesi, daha önceki listelerde isimleri yer almadığı için ödeme yapılmayan veya eksik ödeme yapılmış olan hak sahiplerini kapsayacak şekilde, 13 Mayıs 2013 Tarihli ve 28646 Sayılı Resmî Gazete’de (Mükerrer) tekrar yayımlandı.

Ödemelerde T.C. Kimlik Numarası ibrazı zorunlu olup, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin hazırladığı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahipleri Listesine http://www.keyodemeleri.com/ adresinden ulaşabilecek.

Öte yandan, eğer bundan sonra herhangi bir mevzuat değişikliği olmaz ve yeni bir hak tanınmazsa, ilan edilen listelerdeki bilgilerinde hata veya eksiklik tespit edilenlerin, hatalı ve eksik bilgilerin düzeltilmesi ve tamamlanması için, evrakları ile birlikte 31/12/2012 tarihi mesai bitimine kadar kendi kurumlarına yazılı olarak başvurmaları gerekiyordu, artık bu süre dolduğundan herhangi bir itiraz kabul edilmeyecek. Öte yandan yapılan itiraz ve başvurular üzerine veya resen ilgili kurum ve kuruluşlarca düzeltilen ve tamamlanan bilgiler, en son 31/12/2013 tarihine kadar olmak üzere üçer aylık dönemler itibarıyla Bankaya (Tasfiye Halinde Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi’ne) gönderilecek. Düzeltilen ve tamamlanan bilgiler dışında yeni hak sahibi bildirimi yapılamayacak. Banka tarafından, söz konusu bildirimlerden hatasız ve eksiksiz olanlara göre hazırlanan listeler, üçer aylık dönemler itibarıyla 30/6/2014 tarihine kadar EGYO’ya (Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’ne) gönderilecek. Söz konusu listeler, hak sahipliğinin tespitinde ve ödemede esas alınmak üzere, iptal ve düzeltme listeleri olarak 30/9/2014 tarihine kadar EGYO tarafından Resmi Gazete’de ilan edilecek ve KEY ödemeleri süreci de bu şekilde son bulacak.