Anasayfa / Emeklilik / Bankalarla Emekliye Promosyon Pazarlığı Başlıyor

Bankalarla Emekliye Promosyon Pazarlığı Başlıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bankalarla gerekli görüşmeleri yapması ve emekli maaşlarını ödeyen bankaların bunu kabul etmesi halinde emeklilerin promosyon almasının mümkün olabileceğini Emekliler Banka Promosyonu Alabilecek mi? başlıklı yazımızda belirtmiştik.

Nihayet SGK hazırlıklarını tamamladı ve yakın zamanda bankalarla görüşme ve pazarlıklara başlayacak.

Türk-İş Genel Başkanlığına seçilen (Türk-İş’te Yeni Başkan Dönemi Başladı başlıklı haber) Ergün Atalay ve yönetim kurulunu ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK; emeklilere promosyon ödenmesine ilişkin SGK’ya gerekli talimatları verdiğini, SGK Başkanının banka genel müdürleriyle bir takvim çerçevesinde bir araya geleceğini, bu toplantılara kendisinin de katılmayı arzu ettiğini, toplantılardan çıkacak neticeyi kamuoyuyla paylaşacaklarını belirterek;

“Emeklilere yıllık yaklaşık 122 milyar bir ödeme yapılıyor. Ağırlıklı da kamu bankaları vasıtasıyla yapılıyor. Banka genel müdürleriyle bir araya geleceğimizi belirtmiş olalım” ifadelerini kullandı.

SSK ve Bağkur emeklilerin kapsama dahil olup olmayacağının sorulması üzerine ise Bakan Çelik, “Bu meselelerin tümünü masaya yatıracağız. Çıkacak olacak neticeyi paylaşacağız. Bugünden neticesiyle ilgili bir şey söylemek son derece yanlış olur. Takvimi büyük bir ihtimalle belli oldu, yakın bir zamanda banka müdürleriyle bir araya geliyoruz” dedi.

Öte yandan Takvim Gazetesi’nde “Eğer bu olursa emekliler bayram edecek!” başlığıyla bugün (12/09/2013) yayımlanan haberde;

Bankaların da SGK’ya sunacağı promosyon tekliflerinin son hazırlıklarını yaptıkları, emeklilere maaşı kadar promosyon ödenmesi için çalışmalar yapıldığı belirtildi.