Anasayfa / Haber / E-devlet SSK ve SGK Sorgulama

E-devlet SSK ve SGK Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

E-devlet SSK ve SGK Sorgulama

Gelişen teknoloji ile artık uzun kuyruklar bekleyerek yaptığımız sorgulama işlemleri geride kaldı. Günümüzde herşey elektronik ortamda, internette gerçekleşiyor. Daha az maliyet, daha az zaman kaybı daha çok verim. Bu sistemin mimarisi ise şüphesiz E-devlet sistemidir. E-devlet üzerinden SSK Sorgulama yapabilirsiniz. Üstelik saniyeler içerisinde gerçekleştirebileceğiniz bu işlem için tek sahip olmanız gereken şey bir şifre. Bu şifreyi ise T.C Nüfus Cüzdanınız ile herhangi bir PTT şubesine giderek çabucak alabilirsiniz. Sonra ki işlemlerde şifrenizi unutmadığınız taktirde PTT’ye tekrar gelmenize gerek kalmayacaktır.

E-devlet sorgulama işlemleri sadece ssk sorgulama ile sınırlı değil. Eğer aşağıda yer alan soru(n)lara sahipseniz hemen bu sistemden faydalanmaya başlamalısınız.

E-devlet Sorgulama

e-Devlette yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu sayfasından yapacağınız son derece güvenli sorgulamalarla aşağıda ki bilgilerinize ve daha birçok bilgiye erişebilir, birçok konuda başvuru yapabilirsiniz;

  • Sigorta giriş tarihi öğrenme
  • Sigorta primi hesaplama
  • Prim sorgulama
  • Gss borç öğrenme
  • İşe giriş ve çıkış tarihi öğrenme
  • Emeklilik yaşı ve tarihi öğrenme
  • SGK Hizmet dökümü
  • 4A Hizmet dökümü

İnternet ortamında her ne kadar olumsuz durumlarla karşılaşsakta e-devlet tamamen devlet elinde bulunan bir kamu sitesi olarak faaliyet gösterdiğinden bilgileriniz 3. şahıslara servis edilmez, sızıntı söz konusu olamaz. Şifrenizi kimseye söylememeniz sizin faydanıza olacaktır, mümkün olduğunca karmaşık şifreler kullanmakta fayda var.

E-devlet SGK Prim Sorgulama

Neredeyse hepimizin çalışma sebebi olan emeklilik hayali, sürekli çıkan veya değişen kanunlar ile ertelenebiliyor. Bunun en sağlıklı yanıtını alabileceğiniz bu sistem ile ilk işe giriş tarihinizden itibaren tüm sigorta ve prim hesaplama işlemlerini görebilirsiniz. Bu sayede tüm bilgilerinizi devlet kanalıyla öğrenebilecek ve kimseye danışmanıza gerek kalmayacak.

E-devlet Hizmetleri

Öncelikle e-devlete giriş yapmalısınız.

E-devlete Giriş

Daha sonrasında ise karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda yapmanız gereken T.C kimlik numaranızı ve PTT’den aldığınız e-devlet şifrenizi girmek olacak. T.C kimlik numarası ile sorgulama yapmak oldukça basit bir işlem.

Giriş yaptıktan sonra 4A Hizmet Dökümü yazısına tıklayın ve aşağıda ki gibi göreceğiniz ekrandan bilgilerinizi, priminizi ve günü hesaplayın. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bunu SGK’ya bildirin, hakkınızı arayın.

*Bazı yerler güvenlik tedbiriyle kapatılmıştır.