Anasayfa / Emeklilik / Emeklilere Promosyonda Çalışmalar Devam Ediyor

Emeklilere Promosyonda Çalışmalar Devam Ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Emekliler Banka Promosyonu Alabilecek mi? başlıklı haberimizde, memurlarla ilgili toplu sözleşme görüşmeleri sırasında emeklilerin de banka promosyonu alabilmesi konusunun gündeme geldiğini, bu çerçevede Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bankalarla gerekli görüşmeleri yapması ve emekli maaşlarını ödeyen bankaların bunu kabul etmesi halinde emeklilerin de promosyon alabileceğini belirtmiştik.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK, emeklilere banka promosyonu ile ilgili yaptığı açıklamada, şu anda kurumların banka genel müdürlükleriyle irtibatlarını sürdürdüklerini, çözüm konusunda kararlı olduklarını belirtti.

Bakanı Faruk ÇELİK, Makedonya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dime Spasov ile görüşmesi sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevapladı. Emeklilere banka promosyonuyla ilgili çalışma olup olmadığı şeklindeki bir soru üzerine Bakan Çelik; bu konunun toplu sözleşme görüşmelerinde de gündeme geldiğini hatırlatarak, şu anda çalışmaların devam ettiğini belirterek, “inşallah kısa süre içinde netice alırız” ifadesini kullandı.

Alt işverenlikle (taşeronlukla) ilgili düzenlemede gelinen noktaya ilişkin soru üzerine ise Bakan Çelik; bu konuda çok kapsamlı bir çalışma yapıldığını, bunun yalnız alt işveren çalışanlarını değil, kadın istihdamını ve o alanda yaşanan sorunları da içine alan bir yasa olduğunu, Eylül’ün 15’inden sonra gerek teknik düzeyde gerekse bakanlıklar düzeyinde çalışmalarını Sayın Başbakana nihai şekliyle takdim edeceklerini ve Ekim ayında da Meclis’e sevkini hedeflediklerini, şu an için bu takvimde herhangi değişikliğin söz konusu olmadığını belirtti.