Anasayfa / Haber / Psikolojik Taciz – Mobbing Bilinçlendirme Eğitimleri Devam Ediyor

Psikolojik Taciz – Mobbing Bilinçlendirme Eğitimleri Devam Ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Psikolojik taciz yani mobbingle ilgili olarak çalışanları bilgilendirme ve bilinçlendirme konusunda ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan çalışmalar, panel – eğitim ve seminerler devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından herkes için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı olacak nitelikte kapsamlı bir rehber yayımlanmış (İşyerlerinde Psikolojik Taciz (Mobbing) Bilgilendirme Rehberi Yayımlandı başlıklı haber), Sosyal Güvenlik Kurumu Tarafından “İşyerinde Psikolojik Taciz (Mobbing) ve Mücadele Yöntemleri Paneli” düzenlenmişti (Mobbingle Mücadele Yöntemleri Konulu Panel Düzenlenecek başlıklı haber).

Aynı konuda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) tarafından hazırlanan “İşyerinde Psikolojik Taciz (Mobbing) Konusunda Farkındalık Oluşturma ve Bilgilendirme Projesi” kapsamında TÜRK-İŞ ve ÇASGEM işbirliği ile Sakarya, Diyarbakır, Antalya, İzmir ve Adana’da mobbing hakkında bilgilendirme eğitimleri gerçekleştirildi. TÜRK-İŞ ve ÇASGEM işbirliği ile düzenlenecek son eğitim ise, 6 Aralık 2013 tarihinde Bursa’da Osmangazi Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilecek.