Anasayfa / Eski Haberler / SGK Özel Hastanelerin Alabileceği İlave Ücret Oranlarını Yeniden Belirledi

SGK Özel Hastanelerin Alabileceği İlave Ücret Oranlarını Yeniden Belirledi

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu, Kurumla sözleşmesi bulunan özel hastanelerin ve vakıf üniversite hastanelerinin, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden alabilecekleri fark ücretlerin üst sınırlarını 23/07/2012 tarihinden geçerli olmak üzere yeniden belirledi ve 18/07/2012 tarihli Duyuru ekinde yayımladı. Söz konusu duyuru metni ve eki liste aynen aşağıda yer almaktadır. Kurum son olarak 26/03/2012 tarihinde hastanelerin alabilecekleri ilave ücret üst sınırını belirlemişti (27/03/2012 tarihli haber).

Öte yandan, aşağıda yer alan listede sadece hastanelerce alınabilecek ilave ücretin üst sınırı oransal olarak belirlenmiş olup, hastanelerin hangi işlem için en fazla ne kadar ilave ücret alabileceği Kurumun açmış olduğu ÖZEL SAĞLIK HİZMET SUNUCULARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRİCİ WEB SİTESİ’nden öğrenilebilir (03/05/2012 tarihli haber). Söz konusu web sitesine http://kesenek.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/index.faces adresinden ulaşılabilir.

Aynı şekilde, ÖZEL HASTANELERİN ALABİLECEKLERİ İLAVE ÜCRET TAVAN ORANLARI HAKKINDA DUYURU’ya ve eki ilave ücret oranları listesine Kurumun internet sitesinden ulaşılabilir.