Anasayfa / Haber / SGK’nın Örnek Uygulamaları Ödül Aldı

SGK’nın Örnek Uygulamaları Ödül Aldı

Sponsorlu Bağlantılar

28-30 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen Avrupa Bölgesel Sosyal Güvenlik Forumu’nun son gününde ülkelerin “En İyi Örnek Uygulamalarına” ödül verildi.

26 ülkeden 56 projenin görücüye çıktığı törende Sosyal Güvenlik Kurumuna E- reçete uygulamasından dolayı mansiyon ödülü verilirken, Biyometrik Kimlik Tanıma Sistemi, Mali Yönetim ve Otomasyon Sistemi (MOSİP), Kayıtlı İstihdamı Teşvik, Optikte Karekod Uygulaması ve Pozitif Listelerin Oluşturulması projeleri de liyakat ödülüne layık görüldü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’in de katıldığı ödül töreninde, Türkiye, Belçika, İrlanda, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, Kazakistan, Polonya, Moldova, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre liyakat ödülü alırken, özel mansiyon ödüllerine ise Türkiye, Almanya, Letonya, Polonya, İspanya, İsveç layık görüldü.

2013 yılı en iyi uygulama ödülleri ise işsizlik sigortası ile ilgili geliştirdikleri program için Belçika’ya, işyerinde sağlıkla ilgili teşviklere ilişkin hazırlanan program için İtalya’ya verildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu E-reçete uygulaması ile mansiyon ödülü alırken, 5 projesine de liyakat ödülü verildi.