Anasayfa / Haber / Sosyal Güvenlik Haftası Hazırlıkları Başladı

Sosyal Güvenlik Haftası Hazırlıkları Başladı

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumunu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, vatandaşları hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek ve toplumda sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla; Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu’nun her yıl tüm yurtta 16 Mayıs’ı içine alan haftanın “SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI” olarak kutlanması yönündeki 12/2/2009 tarihli ve 2009/73 sayılı kararı uyarınca 2009 yılından beri kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası bu yıl da 13 – 19 Mayıs 2013 tarihleri arasında tüm yurtta kutlanacak.

Söz konusu kutlamalarla ilgili olarak Başbakanlık’tan alınan yazılı iznin ardından, Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerinin amacına ulaşması için yapılması gerekenleri belirten bir yazıyı tüm merkez ve taşra teşkilatına göndererek, haftanın yazıda belirtilen hususlar doğrulusunda kutlanmasını istedi.

Buna göre;

– Kamuoyunda sigortalı istihdamını teşvik edecek, sosyal güvenlik bilincini artırmaya yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler yapılacak.

– Hafta boyunca Kurum dışı yazışmalarda “Sosyal Güvenlik Haftası Logosu’ kullanılacak.

– İllerde yapılacak etkinliklerin yer, saat, bölge ve iklim şartları dikkate alınarak önceden belirlenecek.

•- Hafta ile ilgili Kurum intranet sayfasında bulunan Sosyal Güvenlik Haftası ile ilgili görsel materyaller kullanılacak.

Söz konusu yazının tam içeriğine www.sgk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

• Çalışan gönüllülüğü kapsamında, gönüllü katılımlı sosyal sorumluluk projesi “SGK Gönüllüleri İyiliğe Koşuyor” kampanyasına destek sağlamak amacıyla, şehit aileleri, gaziler, kimsesiz çocuklar, huzur evlerinde bulunan yaşlıların ziyaret edilmesi, kampanya gönüllü katılımı içerdiğinden etkinlikler için kamu kaynağı kullanılmaması, sivil toplum kuruluşları ve ilgili Kurum ve kuruluşlarla işbirliğine gidilmesi,