Anasayfa / Haber / Taşeron İşçilerin Bir Kısmı Kadroya Alınacak

Taşeron İşçilerin Bir Kısmı Kadroya Alınacak

Sponsorlu Bağlantılar

Yazılı ve görsel basında, taşeron işçilere kadro verileceği yönünde sık sık haberler çıkmakta, bu habereler çalışanları boş yere umutlandırmaktadır. Hatta bazen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gereceği yansıtmayan bu tür haberlere tepki dahi göstermekte, daha dikkatli yazılıp çizilmesini istemektedir.

Bakan Faruk Çelik bu defa, Başbakanlıkta bulunan torba yasa tasarısı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, kamuda her işin artık taşeron çalışanlar tarafından yapılamayacağını belirterek, “Bir çizgi çizilecek. Çizginin bu tarafında kalanlar yani güvenlik, temizlik gibi işlerin dışındaki asıl işleri yapanlar kadroya geçecek. Kamuda taşeron çalıştırmada bir keyfiyet var. Yapacağımız çalışmayla kamuda bir çizgi çekeceğiz. ‘Kamuda şu işleri yapanlar asıl işçi olacak’ diyeceğiz. Kadroları da asıl işçilerle doldurmak durumunda kalacaklar.” dedi.

Torba yasa paketinde taşeronluk düzenlemesinin bulunacağını da söyleyen Bakan Çelik, çalışmaların tamamlandığını, üzerinde tartışılan netameli konuları ise Başbakan Erdoğan’a sunacaklarını belirtti.