Anasayfa / GSS Rehberi / Yakında Hastaların İşini Kolaylaştıracak Bir Proje Daha Hayata Geçecek

Yakında Hastaların İşini Kolaylaştıracak Bir Proje Daha Hayata Geçecek

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu hayata geçirmeyi planladığı Görüntü Paylaşım Projesi ile farklı hastanelerde çekilen MR (manyetik rezonans) ve BT (bilgisayarlı tomografi) görüntülerinin, Türkiye’deki herhangi bir hastaneden görüntülenebilmesini sağlamayı amaçlıyor.

Projenin test çalışmalarına başlayan Kurum konuyla ilgili olarak bir duyuruyu yayımladı.

Sağlık hizmet sunucuları için Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan söz konusu duyuruda;

– Sosyal Güvenlik Kurumu olarak Görüntü Paylaşım Projesinin test çalışmalarına başlanıldığı; bu proje ile farklı hastanelerde çekilen MR ve BT görüntülerinin, Türkiye’deki herhangi bir hastaneden görüntülenebilmesinin hedeflendiği belirtilerek, bu kapsamda gerçek ortamda öngörülemeyen durumların belirlenmesi amacıyla, sağlık hizmet sunucuları tarafından yapılacak test sonuçlarına göre proje ile ilgili görüş ve önerilerin medulayeniversiyon@sgk.gov.tr mail adresine, “Görüntü Paylaşım Projesi” konusu ile gönderilmesi istendi.

Duyuruda ayrıca, hazırlanan proje dökümanlarına duyuru ekinden ulaşılabileceği, projede yapılacak değişikliklerin Medula Kullanım Kılavuzundan da anlık olarak yansıtılacağı belirtildi.

Teknik bilgilerin de yer aldığı söz konusu duyurunun tam metnine ve eki belgeler  http://www.sgk.gov.tr/ sayfasındaki Duyurular bölümünden ulaşabilirsiniz.