Anasayfa / Haber / Hekimlik ve Uzmanlık Sınav Başvurusu 3 Nisan’da Başlıyor

Hekimlik ve Uzmanlık Sınav Başvurusu 3 Nisan’da Başlıyor

Sponsorlu Bağlantılar

24 Mayıs 2014 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı için başvurular 3-11 Nisan 2014 tarihleri arasında, elektronik ortamda alınacak.

ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde hiç kaydı bulunmayan adaylar ile ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklar. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adresi ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer almaktadır. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklar.

ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar ise başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile) veya diledikleri bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklar.

Sınav başvurusu hakkında ÖSYM tarafından yapılan ayrıntılı açıklamalar “Sınav ÖSYM’ye Geçince Soru Sayısı Azaldı Ücreti Arttı” başlıklı yazıda, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı konusundaki bilgi ve açıklamalar ise Uzman ve Hekim Çalıştırması / Görevlendirmesi Gereken İşyerleri ve Yapılacak İşlemler, Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir – Nasıl Belge Alınır? başlıklı yazılarda yer almaktadır.

Öte yandan ÖSYM; son 30 ay içerisinde ÖSYM tarafından yapılan bir sınava bir başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmış ve başvuru aşamasında fotoğrafı başvuru merkezi görevlisi tarafından çekilerek ÖSYM Merkezi kayıtlarına alınmış adaylar ile son 30 ay içerisinde  herhangi bir nedenle bir başvuru merkezinden fotoğraf güncellemesi gerçekleştirmiş adayların ÖSYM Merkezi kayıtlarındaki fotoğrafı geçerli fotoğraf olarak kabul etmektedir.