Anasayfa / Haber / 18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sınav Başvuruları Başladı

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sınav Başvuruları Başladı

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nden; iş güvenliği uzmanlığı veya işyeri hekimliği belgesi alacak, iş güvenliği uzmanlığı belge sınıfını C’den B’ye ya da B’den A’ya yükseltecek kişiler için 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılacak İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı başvuruları başladı.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre;

Sınava girmek için başvuru yapacakların öncelikle, 35 (otuzbeş) liralık sınav ücretini MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankası’na “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile yatırmaları gerekecek.

Sınav ücreti yatırıldıktan sonra, sınav başvurusu 18-30 Temmuz 2013 tarihleri arasında, http://www.meb.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak. İnternet üzerinden yapılacak bu başvuru sırasında, adayın son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafını sisteme yüklemesi gerekecek.

Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, adaylara ait fotoğraflı sınav giriş belgeleri; 06 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacak.  Adaylar sınav giriş belgelerini bu adresten alabilecekler.

Söz konusu sınav ise Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından, 18 Ağustos 2013 Pazar günü, Saat: 10.00’da, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ankara’daki ilk ve ortaöğretim okullarında yapılacak.

İş güvenliği uzmanlığı belgesi alınmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi ve açıklama, Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir – Nasıl Belge Alınır? başlıklı yazıda yer almaktadır.